Lidhje

Mali i Zi përgatitet për pritjen e refugjatëve nga Siria


Mali i Zi përgatitet për pritjen e refugjatëve nga Siria
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Qeveria e Malit të Zi, këto ditë, vendosi që të bëjë përgatitjet operative për pritjen e mundshme të refugjatëve nga Siria në rast të mbylljes së kufijve nga ana e shteteve të BE-së. Në këtë kuadër, Mali i Zi do t'i bashkërendojë veprimet me shtetet e rajonit dhe me kërkesat e BE-së.

XS
SM
MD
LG