Lidhje

Më 5 qershor, Mal i Zi bëhet zyrtarisht vendi i 29-të i NATO-s


Mali i Zi, të enjten në Bruksel, për herë të parë mori pjesë si i barabartë në një takim të nivelit të lartë në Aleancën më të madhe në botë, atë të NATO-s.

Nga 5 qershori vendi i Ballkanit, do të jetë edhe zyrtarisht anëtari i 29-të i Aleancës Veriatlantike. Ndërkohë, në Gjykatën Themelore të Podgoricës vazhdon procesi gjyqësor ndaj grupit të akuzuar për përgatitje të akteve terroriste dhe për grusht shtet në Mal të Zi, në ditën e zgjedhjeve parlamentare të vitit të kaluar.

Mali i Zi në Nato
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG