Lidhje

Përmirësimi i jetës në Malecaj


malecaj lezhe albania
Fshati Malecaj është një nga zonat më të varfëra në rrethin e Lezhë. Gjatë periudhës së diktaturës ky fshat ishte shndërruar në burg për të dënuarit ordiner. Në fillimet e proceseve demokratike, burgu u mbyll dhe në mjediset e tij u vendosën shumë familje, që zbriten nga zonat e largëta malore për një jetë më të mirë. Të mbështetur nga organizata ndërkombetare World Vision të rinjte e fshatit Malecaj po apelojnë për përmirësimin e jetës në fshatin e tyre.
Fshati Malecaj, Lezhë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG