Lidhje

Mali i Zi, palët pranë marrëveshjes


Marrëveshje në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Opozita dhe pushteti në Mal të Zi janë pranë marrëveshjes politike mbi një Qeveri të besimit zgjedhor. Marrëveshja e inicuar nga kryeministri malazez Milo Gjukanoviç, i ofron opozitës disa ministri të rëndësishme si dhe disa vende kyçe në Qeveri deri në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që priten të mbahen në fund të këtij viti.

Marrëveshje në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

XS
SM
MD
LG