Lidhje

Mali i Zi me strategji kundër ekstremizmit


Mali i Zi me strategji kundër ekstremizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Mali i Zi me strategji kundër ekstremizmit

Qeveria e Malit të Zi ka hartuar një strategji të re kombëtare lidhur me shtetasit që janë rekrutuar ose përpiqen t'i bashkohen xhihadistëve në Siri dhe Irak. Është krijuar një njësi e veçantë e zbulimit për të trajtuar ekstremizmin e dhunshëm. Sipas të dhënave të Shërbimit të Sigurisë Kombëtare, mbi 30 shtetas të Malit të Zi kanë marrë pjesë në luftën në Siri dhe 4 prej tyre kanë vdekur atje. Mes tyre ka edhe shqiptarë.

Mali i Zi me strategji kundër ekstremizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

XS
SM
MD
LG