Lidhje

Qeveria e besimit zgjedhor në Mal të Zi


Mali i Zi, qeveria e besimit zgjedhor
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Mali i Zi, qeveria e besimit zgjedhor

Në Mal të Zi u formua qeveria e “besimit zgjedhor” ku për herë të parë opozita malazeze përfshihet në qeveri me poste në katër ministri si dhe me atë të zëvendëskryeministrit. Kjo bashëqeverisje bëhet në përpjekje për të realizuar përgatitje e zgjedhjeve të lira dhe të drejta në Mal të Zi, të cilat parashikohen të mbahen deri në fund të këtij viti.

Mali i Zi, qeveria e besimit zgjedhor
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

XS
SM
MD
LG