Lidhje

Fondacioni shqiptaro-amerikan ndihmon Malin e Zi


Mali i Zi, fondacioni shqiptaro-amerikan ndihmon komunitetin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Fondacioni Kulturor Shqiptaro-Amerikan me seli në Nju Jork, prej disa vitesh ndihmon vendlindjen përmes projekteve të ndryshme kulturore dhe ekonomike. Aktivitetet e Fondacionit synojnë ruajtjen dhe mbrojtjen e trashëgimisë së pasur kulturore të shqiptarëve në Mal të Zi dhe shndërrimin e kësaj pasurie në vlerë ekonomike.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG