Lidhje

Qëndrimi malazez për kufirin me Kosovën


Podgorica mbi kufirin Mal i Zi-Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Zyrtarët malazezë e mbështesin Marrëveshjen mbi kufirin me Kosovën duke e cilësuar demarkacionin në përputhje të plotë me kufirin administrativ të vitit 1974. Ata e vlerësojnë edhe punën e ekspertëve ndërkombëtarë, të cilët nuk gjetën asnjë shkelje ligjore në shënimin e kufirit mes Malit të Zi dhe Kosovës.

Podgorica mbi kufirin Mal i Zi-Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG