Lidhje

Maqedoni, ambasadori amerikan komenton mbi regjistrimin e popullsisë

  • Isak Ramadani

Maqedoni, ambasadori amerikan komenton mbi regjistrimin e popullsisë

Në Maqedoni, mbasadori amerikan Filip Rikër bëri disa komente për shtypin. Mes të tjerash ai theksoi rëndësinë e regjistrimit të popullsisë, që do të bëhet në muajin prill. Zoti Riker tha se këtë vit do të shënohen dy data me rëndësi për Maqedoninë: njëzet vjetori i pavarësisë nga ish-Jugosllavia dhe dhjetë vjetori i Marrëveshjes së Ohrit.

XS
SM
MD
LG