Lidhje

Maqedoni: ngecin bisedimet


Maqedoni: bisedimet mes partive kanë ngecur
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Maqedoni: bisedimet mes partive kanë ngecur

Bisedimet midis partive kryesore në Maqedoni kanë ngecur, dhe me këtë edhe reformat që dalin nga marrëveshja e 2 qershorit. Partitë ia hedhin fajin njëra tjetrës dhe nuk po arrijnë të merren vesh, sidomos për kompetencat që duhet të ketë ministri i ri i Punëve të brendshme dhe anëtarët e tjerë të qeverisë teknike, e cila duhet të formohet para zgjedhjeve të prillit. Analistët mendojnë se nuk ekzistojnë kushtet për një transferim të qetë të institucioneve.

Maqedoni: bisedimet mes partive kanë ngecur
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

XS
SM
MD
LG