Lidhje

Maqedoni: Arrestohet Sllobodan Bogoevski


Sllobodan Bogoevski
Policia maqedonase ka arrestuar ish-drejtorin e Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, Sllobodan Bogoevski nën dyshime për larje parashë. Ish-drejtori, dy avokatë, dy drejtues firmash dhe një shtetas slloven akuzohen për malverzime rreth një parcele ndërtimi, në vitin 2000. Zoti Bogoevski, në këtë rast si person fizik, ngarkohet për ndërmjetësimin e jashtligjshëm me një kompani qipriote dhe për përfitimin e paligjshëm të një shume të madhe parashë. Autoritetet policore maqedonase thonë se kanë arrestuar katër dhe se janë në kërkim të dy prej të akuzuarve të tjerë.
XS
SM
MD
LG