Lidhje

Zaev kërkon mundësimin e formimit të qeverisë në Maqedoni


Lidhja Social Demokrate në Maqedoni, si udhëheqëse e shumicës së re parlamentare në vend, i bën thirrje presidentit Gjorgje Ivanov që t’ia japë pa vonesë mandatin për formimin e qeverisë. Pretendenti për kryeministër, Zoran Zaev thotë se do t’i garantojë presidentit ruajtjen e shtetit unitar dhe se qeveria reformatore do të punojë për të ardhmen Euro-Atlantike të vendit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG