Lidhje

Operacion kundër kultivimit të marijuanës

  • Raimond Kola

Forca speciale të policisë dhe Misioni italian policor morën pjesë sot në një operacion në shkallë të gjerë për shkatërrimine sipërfaqeve të mbjella me marijuanë në Jug të Shqipërisë. Operacioni u përqëndrua në zonën e Tepelenës mbi bazë të të dhënave që një aeroplan monitorimi dha në kohë reale për forcat policore. Mbi 20 kijë bimë marijuane u shkulën dhe asgjësuan me anë të djegies, ndërsa operacionet po vijojnë.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG