Lidhje

Shqipëri, kompanitë e naftës dhe banorët lokalë


Nafta dhe banoret e Patoz-Marinzes
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

Njësitë vendore në zonën e Patoz - Marinzës kërkojnë ndërtimin e raporteve më të mira me kompanitë që merren me kërkimin dhe prodhimin e naftës. Drejtuesit e komunave thonë se kjo do të ndihmonte në zbutjen e problemeve të mëdha sociale që kanë banorët që jetojnë pranë puseve të naftës. Disa herë kohët e fundit banorët kanë shprehur shqetësime sidomos për ndotjen e lartë mjedisore në këtë zonë por të cilat nuk kanë gjetur zgjidhje.

Nafta dhe banoret e Patoz-Marinzes
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

XS
SM
MD
LG