Lidhje

Martin Shkreli para Kongresit amerikan


Martin Shkreli, ish-presidenti i një kompanie farmaceutike, i cili e ngriti 5,000 mijë për qind çmimin e një ilaçi kritik kundër Sidës, nuk pranoi t’u përgjigjej pyetjeve, në një seancë sot në Kongresin amerikan.

Paraqitja e tij sot në Komisionin e Dhomës së Përfaqësuesve për Mbikqyrje dhe Reformë të Qeverisë, ishte një mundësi për ligjvënësit që të shprehnin mendimet e tyre për këtë rast që u kritikua gjerësisht.

Por 32 vjeçari që u thirr për t’u paraqitur në seancë, tha se po ushtronte të drejtën për të mos thënë asgjë që mund ta inkriminonte, sipas Amendamentit të Pestë. Megjithëse nuk foli në seancë, në Twitter ai kritikoi ligjvënësit që do ta merrnin në pyetje, duke shkruar: “Vështirë ta besosh, që këta budallenj përfaqësojnë popullin në qeverinë tonë”.

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG