Lidhje

Mësimi i gjuhës shqipe në Selanik


Mësimi i gjuhës shqipe në Selanik
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00

Në Selanik, komuniteti i emigrantëve shqiptarë po bën përpjekje që fëmijët të mësojnë gjuhën amtare. Në klasat e hapura pranë Universitetit të Selanikut, grupe fëmijësh mblidhen çdo fundjavë për mësimin e shqipes. Drejtuesit e shoqatës së emigrantëve shqiptarë "Nënë Tereza" dhe mësuesit kërkojnë një mbështetje më të madhe nga autoritetet shqiptare për tekstet edhe për mjetet mësimore.

Mësimi i gjuhës shqipe në Selanik
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00

Shiko komentet (3)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG