Lidhje

Meta, kundër konfliktit mes Partisë Demokratike dhe Presidentit Bamir Topi

  • Armand Mero

Meta, kundër konfliktit mes Partisë Demokratike dhe Presidentit Bamir Topi

Në Shqipëri kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, zëvendëskryeminister dhe ministri i jashtëm Ilir Meta u shpreh sot kundër konfliktit të hapur mes Partisë Demokratike dhe Presidentit Bamir Topi lidhur me emerimin e kryetarit të ri të gjykatës. Zoti Meta tha sot se në marrëdhëniet mes institucioneve duhet të mbizotërojë fryma e bashkëpunimit dhe jo ajo e konfliktit.

XS
SM
MD
LG