Lidhje

Arrin në gjashtë numri i të vdekurve nga shembja e urës në Miami


Miami bridge collapses

Të paktën gjashtë veta humbën jetën pas shembjes së një ure betoni për kalimtarë në Miami të Floridës.

Ura që u shemb të enjten ishte ndërtuar për të ndihmuar studentët e Universitetit Ndërkombëtar të Floridës, që të shmangin kalimin e një rruge automobilistike me trafik të dendur.

Të paktën nëntë veta janë dërguar në spital me lëndime nga pasojat e shembjes, dy prej te cilëve janë në gjendje të rëndë.

Ura, e cila nuk ishte hapur ende për kalimtarët, ra në mesditën e së enjtes sipas orës lokale, duke zënë nën vete një numër njerëzish dhe makinash. Një pjesë e urës 950 tonëshe ishte instaluar të shtunën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG