Lidhje

Shqipëri: Dita e të Zhdukurve shënohet nga të përndjekurit politikë


Në Ditën Ndërkombëtare të Përsonave të Zhdukur, Unioni Mbarëkombëtar i të Burgosurve dhe të Perndjekurve Politikë të Shqipërisë apeloi për gjetjen e eshtrave të më shumë se 4500 të zhdukurve nga diktatura komuniste dhe ngritjen e parcelës kombëtare të kujtesës. Në veprimtarinë " Për të mbijetuar ju duhet të tregoni histori", zhvilluar në Malësi të Madhe, merrte pjesë edhe ish Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani.

Malësi e Madhe, kujtohen të zhdukurit nga komunizmi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG