Lidhje

Modernizimi i Portit të Vlorës


Modernizimi i portit të Vlorës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Një nga projektet më të mëdha në Vlorë është modernizimi i Portit detar. Me një fiancim të Qeverisë shqiptare prej 15 milionë euro po realizohetkrijimi i kushteve për ankorimin njëherësh tëkatër trageteve dhe krijimin e nje terminali te ri. Punimet pritet të përfundojnë vjeshtën e këtij viti dhe pritet t`i japin një nxitje lëvizjes së udhëtarëve dhe qarkullimit tregëtar.

Modernizimi i portit të Vlorës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

XS
SM
MD
LG