Lidhje

Mal i Zi: Kërkime arkeologjike në Shas


Në qytetin e lashtë të Shasit, midis Ulqinit dhe Shkodrës kanë filluar kërkimet arkeologjike. Ky vendbanim që i përket një periudhe të hershme ilire dhe pararomake është ndër më të pasurit në Mesdhe. Ekspertët e Muzeut të Ulqinit dhe ata të Malit të Zi kanë bërë thirrje për ruajtjen e kësaj pasurie të veçantë historike.

Mal i Zi: Fillojnë kërkime arkeologjike në qytetin e lashtë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG