Lidhje

Opozita malazeze: protestat do vazhdojnë


Forcat opozitare malazeze kanë paralajmëruar për të shtunën protesta të reja në Podgoricë, në kryeqytetin e Malit të Zi.

Lideri i opozitës i tha Zërit të Amerikës se protestat do të vazhdojnë deri në formimin e qeverisë së përkohëshme dhe deri në imponimin e zgjedhjeve të reja në Mal të Zi.

Ndërkaq, përfaqësuesit e Partisë në pushtet dhe analistët e pavarur protestat e opozitës i cilësojnë si të manipuluara me qëllim të destabilizimit të Malit të Zi para hyrjes në strukturat e NATO-s.

Analistët për protestat në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG