Lidhje

Kushte të rënduara të motit në Shqipërinë veriore


Disa mijëra familje në zonën veriore të Shqipërisë janë izoluar prej dy ditësh për shkak të rreshjeve të dëborës, të cilat gjatë ditës së sotme ia kanë lënë vendin temperaturave që arritën deri në minus 17 gradë, duke bërë të pakalueshme një pjesë të madhe të rrugëve automobilistike. Emergjencat civile dhe njësitë vendore po punojnë për t’u ardhur në ndihmë banorëve, por ndjehet mungesa e mjeteve për hapjen e rrugëve, pasi, një pjesë e kompanive të kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve janë gjetur të papërgatitura për një situatë si kjo e ditëve të fundit.

Kushte të rënduara të motit në Shqipërinë veriore
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

XS
SM
MD
LG