Lidhje

Mozaik i rrallë në Butrint


Mozaik i rrallë në Butrint
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00
Në qytetin antik të Butrintit është hapur pas disa vitesh një nga mozaikët më të rrallë në Mesdhe, Mozaiku i Pagëzimores. Specialistë francezë dhe shqiptarë të trashëgimisë po dokumentojnë ecurinë e këtij mozaiku në qindra vjet. Mozaiku i Butrintit ruhet në një gjendje mjaft të mirë dhe po tërheq vëmendjen e qindra vizitorëve.

Mozaik i rrallë në Butrint
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00
XS
SM
MD
LG