Lidhje

Mungesa e investimeve në zonat me mundësi zhvillimi


Mungesa e investimeve në zonat me mundësi zhvillimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Shumë zona në Shqipëri me mundësi të mëdha natyrore dhe kulturore kanë ende pak investime për të nxitur zhvillimin dhe përmirësuar jetën e banorëve. Në zonën e Përmetit, në jug të vendit, drejtuesit vendorë dhe operatorët turistikë kërkojnë përmirësim të infrastrukturës, sidomos drejt parkut natyror të Bredhit të Hotovës dhe lidhjes kufitare me Greqinë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG