Lidhje

Një muze për artifaktet kulturore të Shkodrës


Në Shqipëri, ndryshimet e jetesës në 20 vitet e fundit në fshat, kanë nxjerrë në pah nevojën për ruajtjen e një baze materiale që po shndërrohet në pjesë të trashëgimisë kulturore. Kjo ka shtyrë disa banorë të njësisë administrative “Ana e Malit”, në Bashkinë e Shkodrës, të mbledhin objekte të zonës që po lihen në harresë dhe t'i ekspozojnë në një muze, brenda mjediseve të një shkolle.

Muzeu i artifakteve kulturore në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG