Lidhje

Muzetë në shtëpitë e shqiptarëve në Malin e Zi


Muzetë në shtëpitë e shqiptarëve në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Shqiptarët në Mal të Zi kanë një pasuri etniko-kulturore që në disa zona ruhet dhe kultivohet. Si pasojë e mungesës së institucioneve shtetërore për mbrojtjen e kësaj kulture, në disa zona me banorë shqiptarët, janë hapur muze nëpër shtëpi.

XS
SM
MD
LG