Lidhje

Muzika skoceze gjen adhurues në Kaliforni


Shumë njerëz e lidhin muzikën skocese me një instrument: gajden skoceze. Por tradita e muzikës popullore skoceze është shumë më e pasur. Violinisti Alasdair Fraser po i prezanton këtë muzikë botës. Ky kompozitor dhe instrumentist me banim në Kaliforni ka hapur një shkollë verore për violinën skoceze për t'i nxitur artdashësit ta mësojnë këtë instrument.

please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00
Direct link
XS
SM
MD
LG