Lidhje

Nafta shqiptare, vendi po humbet shfrytëzimin racional


nafta patos marinza

Ekspertë të sektorit të naftës në Shqipëri thonë se vendi po humbet shfrytëzimin racional të vendburimeve të naftës prej mosveprimit të strukturave shtetërore në mbikqyrjen e kontratave dhe marrëveshjeve. Ekspertët vlerësojnë se investitorët e huaj në këtë sektor kanë përmirësuar teknologjinë dhe nxitur marëdhënie të reja me komunitetet e banorëve, por mbetet të shihen rezultatet. Korrespondenti ynë Raimond Kola bisedoi në Fier me dy inxhinerë nafte me përvojë mbi 40 vjeçare në këtë sektor.

Ekspertet e naftes per gjendjen ne Marinze
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:28 0:00

XS
SM
MD
LG