Lidhje

Ndikimi i pandemisë tek sektori i turizmit në Shqipëri


Ndikimi i pandemisë tek sektori i turizmit në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Ndërkohë që sezoni turistik veror në Shqipëri është drejt përfundimit, specialistë të kësaj fushe shprehen se ai ishte i varfër dhe kjo jo vetëm për shkak të pandemisë dhe masave kufizuese për mospërhapjen e COVID-19.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, bidesoi me specialitë të sektorit të turizmit në Shkodër dhe Malësi të Madhe, zona këto të njohura për turizmin bregdetar dhe atë malor.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG