Lidhje

Në kompleksin muzeal "Ndre Mjeda"


Sot, në Kompleksin muzeal "Ndre Mjeda", ne fshatin Kukel te Komunes se Bushatit, studiues dhe autoritete vendore perkujtuan 147 vjetorin e lindjes se poetit dhe klerikut te njohur Ndre Mjeda si dhe 100 vjetorin e ndertimit prej tij te ketij kompleksi muzeal. Me kete rast, u paraqit edhe tavolina e restauruar e Mjedes, i vetmi objekt i trasheguar prej tij, si dhe vellimi i nente me studime kushtuar Ndre Mjedes, me autor studiuesin Mentor Quku. Korrespondenti i Zerit te Amerikes, Pellumb Sulo, ishte sot ne Kukel, ku pergatiti kroniken.

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG