Lidhje

Në Bregun e Fildishtë, Bagbo ende i rrethuar nga forcat e Outarës

  • Zëri Amerikës

Në Bregun e Fildishtë, Bagbo ende i rrethuar nga forcat e Outarës

Udhëheqësi i Bregut të Fildishtë vazhdon të qëndrojë i rrethuar në shtëpinë e tij nga forcat e presidentit të njohur nga komuniteti ndërkombëtar.

Të shtëna të reja u raportuan sot pranë pallatit presidencial në Abixhan ku Laurent Bagbo besohet të fshihet me rojet dhe familjen e tij.

Gerard Longuet ministër i mbrojtjes i Francës, tha se zoti Bagbo komandon ende rreth 1 mijë veta në Abidxhan, 200 prej të cilëve në pallatin presidencial.

XS
SM
MD
LG