Lidhje

Nxënësit nga Ballkani në SHBA


Të rinj pjesëmarrës në programin veror të Institutit Transaltantik Benjamin Franklin vizituan studiot e Zërit të Amerikës

Këto ditë ishin në Uashington nxënësit pjesëmarrës në programin veror të Institutit Transaltantik Benjamin Franklin. Ata erdhën të vizitonin edhe studiot e Zërit të Amerikës dhe kolegu Julian Zyla bisedoi me përfaqësuesit e Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë. Nxënësit flasin për përshtypjet e tyre për programin, për mënyrën se si kjo eksperiencë mund të ndikojë tek ata si dhe për problemet dhe nevojat e të rinjve në vendet e tyre përkatëse.
Studentë shqiptarë në Uashington
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00
XS
SM
MD
LG