Lidhje

Jeta e banorëve të Visokës mes naftës


Jeta e banorëve të Visokës mes naftës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Jeta mes puseve të naftës është e vështirë për banorët e Visokës, një zonë afër qytezës së Ballshit. Shumë familje kanë ndërtuar vitet e fundit në afërsi të puseve dhe ankohen për ndotjen e ajrit dhe të tokave bujqësore. Por shumë brej banorëve, megjithëse janë larguar nga këto zona naftëmbajtëse, kthehen në periudha të veçanta vitit për t'u marrë me prodhime bujqësore.

Jeta e banorëve të Visokës mes naftës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

XS
SM
MD
LG