Lidhje

Oliver Ivanoviç, në paraburgim


Zyrtarë të EULEX-it në Kosovë thanë se politikani lokal serb, Oliver Ivanoviç që u arrestua të hënën, dyshohet për përfshirje në krime lufte dhe krime pas luftës në Kosovë. Atij i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh, duke nxitur reagimin e përfaqësuesve lokal politik serbë.

XS
SM
MD
LG