Lidhje

Orikum, vendi ku kombinohen arkeologjia dhe natyra


Parku Arkeologjik i Orikumit është një nga zonat më të vizitueshme në Vlorë. Rrënojat arkeologjike brenda ish zonës ushtarake të Pashalimanit, kombinohen me peisazhet natyrore. Edhe qyteza bregdetare fare pranë përgatitet për të pritur turistët e këtij sezoni veror.

Parku arkeologjik i Orikumit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG