Lidhje

Përkeqësohet situata me pandeminë në Malin e Zi


Përkeqësohet situata me pandeminë në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Përhapja e pandemisë në Mal të Zi, ditëve të fundit, ka shënuar një numër rekord infektimesh dhe viktimash me COVID-19. Të dhënat zyrtare të Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se situata epidemiologjike në Mal të Zi është e keqe në krahasim me vendet e tjera të rajonit.

Situatë e rënduar paraqitet edhe në qytetin e Ulqinit dhe në zonën e Anës së Malit, ku janë shënuar shifra të larta të të infektuarve dhe viktimash.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG