Lidhje

Pakistan: Vritet Ministri i Pakicave

  • Zëri Amerikës

Pakistan: Vritet Ministri i Pakicave

Në Pakistan, persona të armatosur vranë ministrin e pakicave sot, në sulmin e fundit mbi figura të njohura që kundërshtojnë ligjin e blasmefisë.

Policia tha se Shabaz Bati, një i krishterë në vendin me shumicë myslimane u vra në makinën e tij në Islamabad.

Personat qëlluan mbi makinë dhe zyrtarët thanë se Bati vdiq para se të mbërrinte në spital.

Asnjë grup nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin e sotëm.

XS
SM
MD
LG