Lidhje

Parqe të reja natyrore në veri të Shqipërisë


Dy parqe të reja natyrore
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Dy parqe të reja natyrore

Në Veri të Shqipërisë, gjatë këtij viti u krijuan dy parqe natyrore rajonalë: ai i Shkrelit në Malësi të Madhe dhe i Nikaj-Mërturit në rrethin e Tropojës. Këto parqe synojnë mbrojtjen e biodiversitetit të këtyre zonave, të dëmtuara gjatë dekadave të fundit si dhe mbështetjen e banorëve për t’ju afruar tregut me prodhimet e tyre tradicionale.

Dy parqe të reja natyrore
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG