Lidhje

Parqet arkeologjike tërheqin vizitorë në Shqipëri


Parqet Arkeologjike në Shqipëri po synojnë të tërheqin një numër më të lartë vizitorësh duke shtuar aktivitetet për trashëgiminë kulturore. Në Parkun Arkeologjik të Antigonesë në Gjirokastër synohet të rriten edhe financimet sidomos për gërmimet e reja në disa zona. Këto gërmime do të sillnin zbulimin e monumenteve të reja dhe nxitjen e interesit për turistët.

Parqet arkeologjike tërheqin vizitorë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG