Lidhje

Kremtimi i Pashkëve në qytetin e Shkodrës


Në Shqipëri, besimtarët katolikë po kremtojnë sot Pashkët. Në meshat që u mbajtën me këtë rast, klerikët katolikë u bënë thirrje besimtarëve që të jenë më humanë dhe të mbështesin njëri-tjetrin, në veçanti njerëzit më në nevojë. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, na sjell kremtimin e Pashkëve në qytetin e Shkodrës.

Kremtimi i Pashkëve katolike në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

XS
SM
MD
LG