Lidhje

Pasojat e rënies së ndjeshme të popullsisë


Rënia e ndjeshme e popullsisë vlerësohet nga studiuesit me pasoja për zhvillimin ekonomik dhe social të vendit. Korespondenti ynë Raimond Kola bisedoi me dy profesorë të Departamentit të Gjeografisë në Universitetin e Gjirokastrës.

Pasojat e rënies së ndjeshme të popullsisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG