Lidhje

PDK, LDK për zbatimin e marrëveshjes


PDK dhe LDK, marrëveshja për bashkëqeverisje
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Në Kosovë, Partia Demokratike dhe Lidhja Demokratike janë zotuar për zbatim të shpejtë të marrëveshjes për bashkëqeverisje, që u arrit dy ditë më parë në përpjekje për t’i dhënë fund bllokadës politike mese pesëmuajshe. Pa dhënë më shumë hollësi për ndarjen e pushtetit, kryetari i Partisë Demokratike, Hashim Thaçi, tha se do të punohet shpejt për ndërtimin e institucioneve ligjvënëse, ekzekutive dhe presidenciale. Marrëveshja ndërmjet këtyre dy partive vazhdon të nxisë reagime të forcave tjera politike shqiptare.

PDK dhe LDK, marrëveshja për bashkëqeverisje
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

XS
SM
MD
LG