Lidhje

Përkeqësohet prej motit situata në veriun e Shqipërisë


Përkeqësohet prej motit situata në veriun e Shqipërisë
Përkeqësohet prej motit situata në veriun e Shqipërisë

Gjatë natës dhe paradites së sotme është vështirësuar më tej situata në Veri të Shqipërisë, kjo për shkak të vazhdimit të rreshjeve të dëborës, orteqeve dhe bllokimit të më shumë se 13 akseve të rendësishme rrugore. Më shumë se 30 komuna malore vazhdojnë të jenë të izoluara nga dëbora, duke vështirësuar jetesën e disa mijëra banorëve.

XS
SM
MD
LG