Lidhje

Përkujtohet në Shkodër Lumnimi i Nënë Terezës

  • Pellumb Sulo

Përkujtohet në Shkodër Lumnimi i Nënë Terezës

19 tetori, Dita e Lumnimit të Nënë Terezës, është shpallur në Shqipëri festë kombëtare, në shenjë nderimi dhe respekti për veprën e bamirëses me origjinë shqiptare. Ashtu si edhe në rrethe të tjera të vendit, edhe në Shkodër, qytetin që Nënë Tereza e vizitoi tri herë, u zhvilluan veprimtari në nderim të kësaj figure të shquar të kombit shqiptar.

XS
SM
MD
LG