Lidhje

Problemet e fermerëve pas përmbytjeve


Dëmet e përmbytjeve
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Banorët në zonat e përmbytura midis Fierit dhe Vlorës kërkojnë mbështetje të qëndrueshme nga Qeveria për dëmet që iu shkaktuan nga dalja e Lumit Vjosa nga shtrati. Në shumë zona sipërfaqet bujqësore janë ende nën ujë ndërsa po vazhdojnë nga strukturat vendore vlerësimet e dëmtimeve. Korrespondenti ynë Raimond Kola ishte në disa fshatra të Komunës së Novoselës dhe përgatiti kronikën:

Dëmet e përmbytjeve
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

XS
SM
MD
LG