Lidhje

Greqi, notë proteste për zhvillimet në Përmet


Permet
Ministria e Jashtme greke thirri Ambasadorin e Shqipërisë në Athinë për t’i paraqitur një notë proteste lidhur me zhvillimet në qytetin e Përmetit. Ministria e Jashtme greke pretendon për dhunë ndaj dy qyetareve kur dje një grup besimtarësh dhe klerikesh hynë forcërisht në godinë e Pallatit të Kulturës. Kjo godinë ishte marrë në ruajte nga Policia private pas lirimit pak dite me pare nga objektet fetare. Ministria e Jashtme greke tha se edhe ndërtesa e Konsullatës greke në Gjirokastër ishte goditur me gurë por kjo nuk kofirmohet nga policia e Gjirokastrës.

please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00
Direct link

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG