Lidhje

Përmirësohet gjendja e nëntetarit Aleksandër Peci

update

Përmirësohet gjendja e nëntetarit Aleksandër Peci

Në Shqipëri ministria e Mbrojtjes njoftoi sot se gjendja e nëntetarit Aleksandër Peci i cili mbeti i plagosur rëndë gjatë sulmit të djeshëm në Kandahar, po përmirësohet dhe se ai do të dërgohet në një spital në Gjermani.

Ndërkohë kapiteni Feit Vogli i cili humbi jetën nga plagët është shpallur Dëshmor i Atdheut. Njësia e përbashkët shiptaro amerikan u sulmua dje papritur nga një grup policësh afgan. Autoritetet shqiptare konfirmuan sot se misioni dhe kontributi i Shqipërisë në Afganistan do të vazhdojë përkrah aleatëve.

XS
SM
MD
LG