Lidhje

Përmet, protestë e të përndjekurve të komunizmit


Unioni Mbarëkombetar i Integrimit të ish të Burgosurve Politikë organizoi një tubim paqësor në qytetin e Përmetit. Organizatorët kërkuan vendosjen në këtë qytet, të një memoriali të kujtesës ndaj viktimave të persekutimit komunist. Në këtë krahinë, rreth 54 persona u pushkatuan dhe dhjetëra të tjerë vuajën burgje dhe internime.

Përmet, protestë e të persekutuarve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

XS
SM
MD
LG