Lidhje

Presidenti Obama do të vizitojë të premten selinë e CIA-s


Presidenti Obama do të vizitojë të premten selinë e CIA-s

Shtëpia e Bardhë tha se persidenti Barack Obama do të vizitojë selinë e Agjencisë së Zbulimit të premten për të falenderuar punonjësit për punën e tyre në gjetjen e Osama bin Ladenit.

Vizita e zotit Obama në kompleksin e CIAs vjen më shumë se dy javë pasi forcat speciale SEALs vranë udhëheqësin e al-Kaidës në kompleksin e tij në Pakistan.

Presidenti Obama tha sot se çdo amerikan mund të krenohet me trimërinë e personelit ushtarak dhe të zbulimit që bën të mundur që bin Ladeni të mos kërcënojë më Shtetet e Bashkuara.

Në fjalimin para diplomimit të studentëve në Akademinë e Gardës Detare, zoti Obama tha se puna e vështirë e mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara vazhdon.

XS
SM
MD
LG